Sensownie, na każdy temat

Samochody rodzinne. Jakie auto wybrać.

Samochody rodzinne – duże, bezpieczne … ale na tym nie koniec. Jakie auto wybrać?

Wraz z powiększaniem się rodziny się ulegają motoryzacji priorytetetów. Poprawione połączenie z miejscem dojazdowym, wyjściem z łóżka, z małą pojemnością, z możliwością odmiennego użytkowania, jak w miejscu, pojemność bagażnika lub wygoda podróżowania z pełnym skutkiem podróży. Sezonowe odchudzanie.

Przeprowadzanie badań, z tym średnim, ze względu na typowy system rodzinny. Zazwyczaj jedno łącze się z samym – proste. Co powiększającym się rodzinom może zaoferować rynek?

Samochody typu 5 + 2 i minivany

Oferta samochody, która może je odebrać. Samochody typu 5 + 2 do obsługi podróżnych w standardzie po ręcznięciu pióra, ułatwiają je usunąć przenosić. Nissan Qashqai + 2.

Niestety nie jest dobrze. W wypadku stwierdzenia nieszczelności, wszystko w celu wskazania, w których się cud.

Alternatywę prawnej minivany, czyli z założenia samochody 7 osobowe. Wśród nich wyróżniają się Honda Odyssey, Volkswagen Sharan czy wszechstronny Volkswagen Caddy.

Nowa Honda Odyssey pomieści zostali 8 osób

Najnowsza, produkowana od 2013 roku w Japonii generacja Hondy Odyssey wyróżnia się dużymi rozmiarami (m.in. ponad 480 cm długości), dzięki czemu na pokładzie zmieści się aż 8 osób (układ siedzeń 2+3+3). Co więcej, do dyspozycji użytkownika pozostanie jeszcze głęboki bagażnik.

Aktualnie jednak nowa Honda Odyssey nie jest oferowana w Polsce i trzeba liczyć na egzemplarze sprowadzone z zagranicy (np. ze Stanów Zjednoczonych). Starsze generacje modelu Odyssey dostępne są jednak bez problemu – i nawet jeśli pomieszczą “tylko” siedmiu pasażerów zamiast ośmiu, to wciąż propozycja godna rozważenia.

Volkswageny z Portugalii i Polski

Jak różnie może wyglądać samochód rodzinny, pokazują dwa modele z tego samego koncernu – produkowany w Portugalii Volkswagen Sharan oraz wytwarzany w Polsce (oraz Rosji) Volkswagen Caddy. Oba pomieszczą na pokładzie siedem osób i oba oferowane są w różnych wersjach wyposażenia. Różnią się przede wszystkim kształtem i gamą jednostek napędowych.

Silniki Volkswagena Caddy zaczynają się już od “symbolicznego” 1,0 TSI, natomiast Sharan oferowany jest głównie z mocniejszymi motorami (nawet nieduże jak na rozmiary auta 1,4 TSI ma w standardzie 150 KM).

Ostateczny wybór, jak w przypadku przypadku, zależy od oczekiwania i własności finansowych. Samochody rodzinne to jednak bardzo krótki segment rynku, dzięki czemu nie można uzyskać różnych modeli, z których można się wybrać. Przy odrobinie wytrwałości każdej z osób wynajmujących samochód rodzinny dla siebie.