Sensownie, na każdy temat

Rowery dziecięce

rowery dziecięceLubimy ruch, ale bez przesady, bo nie każdy z nas lubi się czuć zmęczony fizycznie i w dodatku spocony, ale  naszymi dziećmi sprawa trochę inaczej wygląda, bo dla nich ruch na powietrzu i nieważne, co będą robić to gwarancja świetnej zabawy. Możliwości jakie daje naszym dzieciom zabawa nie w domu, ale właśnie na zewnątrz są nieograniczone, a do jednych z ulubionych zajęć należy gra w piłkę lub jazda na rowerze, dlatego warto zadbać o to, aby każde nasze dziecko miało swój własny sprzęt.

Nie musimy szukać wcale wśród najpopularniejszych i jednocześnie najdroższych producentów, ponieważ rowery dziecięce obecnie możemy kupić niemal wszędzie i w całkiem znośnych cenach taki lepszy sprzęt. Jednak to tylko od nas zależy czy zdecydujemy się na najtańsze rozwiązanie czyli rower z super lub hipermarketu, ale trzeba go dobrze sprawdzić, bo niektóre rowery dziecięce niestety mogą naszej pociesze zbyt długo nie posłużyć. Nie zawsze atrakcyjna cena idzie w parze z wysoką jakością zarówno materiałów, jak i wykonania, dlatego warto dobrze posprawdzać wszystkie oferty zanim dokonamy wyboru, bo jednak kolor i ładny wygląd to nie wszystko. Przecież małemu dziecku nie kupujemy roweru na dziesięć lat tylko maksymalnie na dwa lub trzy lata w zależności od tempa jego rozwoju fizycznego i wzrostu, bo o czym często rodzice zapominają rower to nie para butów, które mogą mieć te kilka milimetrów luzu, bo jak ściśniemy rzepą czy sznurówką to będą dobre. Jazda na zbyt dużym rowerze, jak i zbyt małym będzie po prostu niewygodna i nie satysfakcjonującą, dlatego lepiej jest na taki zakup zabrać dziecko ze sobą. Jeżeli jednak chcemy dziecku zrobić niespodziankę to wystarczy skorzystać z wiedzy i doświadczenia pracowników sklepu, którzy powinni nam po podaniu im wieku i wzrostu dziecka, ale także długości wewnętrznej nogi dobrać odpowiedni rozmiar ramy i kół. Nie należy się dziwić dziecku, które samo nie będzie wiedziało na jaki model roweru ma się zdecydować czy na jakie parametry ma zwrócić szczególną uwagę, bo jednak rowery dziecięce to bardzo bogata oferta.

Nam jako dorosłym będzie trudno dokonać wyboru lub dopomóc naszym dzieciom w wyborze, a co dopiero, gdybyśmy kazali dziecku samemu wybrać tylko ewentualnie w tym lub tym przedziale cenowym. Inaczej jest, gdy mamy wybrać rower dla małego dziecka, bo tu decydujący jest wzrost dziecka, gdyż niektóre modele przeznaczone dla dwu lub trzylatków są jednak bardzo wysokie i mało, które dziecko byłoby w stanie na nim ujeździć, dlatego lepiej takiego szkraba zabrać ze sobą, a później zarówno siodełko, jak i kierownicę można podnieść.