Sensownie, na każdy temat

Pośpiech to nic dobrego

 

Przygotowanie panny młodej do ślubu to przede wszystkim zakup sukni, dodatków oraz zaplanowanie fryzury i makijażu. Warto przy tym pamiętać o dostosowaniu kolorów oraz o odpowiednio wcześniejszym rozpoczęciu zabiegów kosmetycznych. Pragnąc wyglądać tego dnia najpiękniej, koniecznie rozpocznijmy pielęgnację cery już na kilka tygodni przed planowaną datą.

Wizyty u kosmetyczki

Niektóre zabiegi kosmetyczne pozostawiają na skórze wyraźne ślady, które są mało estetycznym dodatkiem do sukni ślubnej. Aby korektor i puder przyniósł oczekiwany efekt, również musi być wcześniej przetestowany. Jego odcień nie powinien odbiegać od kolorytu skóry, aby panna młoda nie wyglądała śmiesznie. Nieważne, czy makijaż ślubny wykonujemy samodzielnie, czy też decydujemy się na usługę w salonie kosmetycznym, musimy wykonać próbę. Aby w dniu ślubu być zadowolonym z efektu, warto wiedzieć, jak będzie się on prezentował.

Makijaż na stałe?

Jeśli przygotowania do ślubu zajmują naprawdę sporo czasu i energii, warto zastanowić się nad makijażem permanentnym. Trzeba wykonać go kilka tygodni wcześniej, ponieważ po zabiegu w niektórych miejscach pojawia się opuchlizna. Dzięki makijażowi permanentnemu możemy na długi czas zapomnieć o poprawianiu brwi, koloru ust czy korygowaniu kresek na powiekach. W dniu ślubu będzie można zająć się dobrą zabawą zamiast bieganie do lustra i poprawianiem wyglądu, aby dobrze wypaść na zdjęciach.

Nie tylko cera i makijaż

Czas przed ślubem to też odpowiedni moment na to, aby odwiedzić dentystę. Samodzielne wybielanie zębów w domu na kilka dni przed wydarzeniem nie jest dobrym pomysłem. Pragnąc zadbać o uśmiech, koniecznie zgłośmy się do specjalisty i poprośmy o zabieg lub polecenie odpowiednich preparatów, których efekt wymaga czasu. Zadbanie o cerę również rozpoczyna się o wiele wcześniej niż na kilka dni przed ślubem. W aptekach znajdziemy mnóstwo preparatów i suplementów diety, dzięki którym można poprawić koloryt skóry, kondycję włosów i paznokci. Te ostatnie mogą wymagać odpowiednich odżywek, aby w dniu ślubu nie połamać się przed uroczystością.