Sensownie, na każdy temat

Opony Kraków

Ostatnim trendem motoryzacyjnym jest zwiększanie wielkości opony i felgi w aucie. Nie wynika on z lepszych właściwości takiej opony,  ale z powodu walorów estetycznych, jakie posiada taka opona. Producenci aut odpowiedzieli na to zapotrzebowanie, produkując auta, które mają o kilka cali większe opony. Warto zastanowić się, co taki trend wnosi do motoryzacji, a także jakie konsekwencje ma dla kierowców.

Zaletami zmiany średnicy kół jest o wiele lepsza przyczepność, bowiem założenie w aucie większych opon znacząco skróci drogę hamowania. Poza tym samochód wyposażony w większe opony lepiej radzi sobie z pokonywaniem zakrętów. Duża felga daje gwarancję, że auto poradzi sobie z najbardziej ostrym zakrętem. Kolejnym atutem większych kół jest także wyżej wspomniany i w wielu przypadkach decydujący walor estetyczny takiego rozwiązania. Oprócz tego mają one wpływ na układ hamulcowy, który można tak dostosować do większych felg, by działał sprawniej. Jeśli te argumenty przekonały cię do zakupu nowego zestawu opon, może zakupić je w Internecie, aby znaleźć ciekawe oferty, wpisz w przeglądarce: opony Kraków, a z pewnością będziesz mógł wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Minusami zainstalowania w aucie większych opon i felg są duże koszty, bowiem zainwestowanie w nowy zestaw opon i felg może znacząco nadwyrężyć budżet domowy każdego kierowcy. Felgi, które mają większe rozmiary, kosztują znacznie drożej niż mniejsze egzemplarze. Większe opony doprowadzają do większego spalania, ponieważ opór przy powierzchni opony jest większy. Może to także wpłynąć na komfort jazdy, bowiem auto z większymi kołami gorzej sobie radzi w kontakcie z koleinami, które są standardem na polskich drogach. Opony takie gorzej sobie radzą na brudnej powierzchni drogi. Dodatkowo pasażerowie auta z większymi kołami są narażeni na większy hałas.

Wyżej wymienione wady i zalety z pewnością pomogą ci w podjęciu decyzji, czy warto wydać pieniądze na większe opony i felgi, by nasze auto prezentowało się lepiej. Wielkie opony to nie zawsze większy komfort i bezpieczeństwo jazdy.