Sensownie, na każdy temat

Odzież reklamowa w sporcie

Bardzo znaną na całym świecie marką, która do dziś cieszy się ogromną popularnością i należy do czołówki najlepiej zarabiających firm jest znany producent strojów – amerykańska firma Nike. Jest to jeden z największych konkurentów takich światowych gigantów jak Adidas czy Reebook. Jest to z pewnością jeden z najbardziej liczących się producentów zarówno strojów sportowych, jak i obuwia oraz różnego typu akcesoriów sportowych. Założona została stosunkowo nie dawno w porównaniu do długiej i bogatej tradycji firmy Adidas, która istnieje od lat dwudziestych ubiegłego wieku. Nike powstało w tysiąc dziewięćset sześćdziesiątym czwartym roku w Ameryce.

Nazwa marki, czego bardzo łatwo się można domyśleć, wywodzi się od greckiej bogini Nike, czyli bogini zwycięstwa. Jak każda tego typu firma Nike wielokrotnie była na bakier z prawem, głównie dlatego, że wykorzystywała pracę ludzi z krajów trzeciego świata, za którą otrzymywali oni bardzo niskie kwoty. Zwykle tacy ludzie pracują za grosze i nie mają żadnych perspektyw, że ich sytuacja się odmieni. Na przykład w fabryce tej firmy w Indonezji łamano prawa pracowników, zmuszając ich do ciężkiej, niewolniczej pracy z nadgodzinami. Ważne jest także to, że często do wykonywania obuwia tej firmy, zatrudniane były dzieci, które nie mogły się uczyć, ponieważ nie miały środków finansowych. Zwykle takie dzieci otrzymywały bardzo małe kwoty, zaś buty przewiezione do krajów europejskich i Stanów Zjednoczonych były sprzedawane za kwotę czterdzieści razy większą od zarobków pracownika w kraju biedniejszego świata.

Nike słynie ze swojego bardzo charakterystycznego loga, które wiele osób w naszym kraju nazywa fajką. Warto dodać, że ubrania Nike mają bardzo wyraźne sygnatury, wskazujące na firmę i można je określić jako odzież reklamowa. Wiele osób właśnie za to ceni  tego typu marki, ponieważ lubi mieć na sobie stroje znanej marki.