Sensownie, na każdy temat

Mieszkanie pod klucz czy w stanie deweloperskim?

mieszkanie pod klucz

Planujesz kupić wymarzone mieszkanie, które będzie zachwycać funkcjonalnością a zarazem wygodą i wysokim standardem? Zależy Ci na jak najszybszym wprowadzeniu się? W takim razie, powinieneś koniecznie rozważyć zakup mieszkania wykończonego pod klucz. Jeśli natomiast chciałbyś w 100% mieć własny wkład w urządzaniu swojego M4, idealne dla Ciebie będzie lokum w stanie deweloperskim. Sprawdź jakie różnice zachodzą pomiędzy stanem deweloperskim a mieszkaniem pod klucz!

Jakie są plusy mieszkań pod klucz?

Niewątpliwie jednym z największych plusów jest fakt, że nie musisz tracić czasu i energii na rozmaite prace remontowo-wykończeniowe, ale możesz do swojego mieszkania wprowadzić się od razu. Wystarczy, że wniesiesz swoje ulubione meble. W tym przypadku, deweloper zdaba o wszelkie szczegóły związane z instalacjami, podłogami, ścianami, czy armaturą łazienkową.
Kolejną ogromną zaletą mieszkań pod klucz jest również to, że podpisując umowę możesz dokładnie określić, jakie prace wykończeniowe wykona deweloper oraz w jakie sprzęty wyposaży nasze lokum. Ponadto, kupując tak wykończone mieszkanie, możesz cieszyć się oszczędnością pieniędzy, poprzez obniżoną kwotę podatku VAT.
Kupno mieszkania pod klucz jest idealną propozycją dla osób zapracowanych, ceniących spokój, bez konieczności nadzorowania prac podwykonawców.

Plusy mieszkania w stanie deweloperskim

Ponieważ często przed zakupem mieszkania posiadamy wstępny zamysł jak chcielibyśmy aby wyglądało, na rynku ogromnym zainteresowaniem cieszą się nieruchomości dostępne w stanie deweloperskim. Kupując takie mieszkanie, w 100% będziemy urządzać je sami. Pamiętajmy jednak, że określenie “stan deweloperski” jest orientacyjne i u każdego dewelopera może być rozumiane w nieco odmienny sposób. W umowie powinien być zawarty takż punkt, opisujący stan wykończenia nieruchomości. Zazwyczaj wykończenie w stanie deweloperskim obejmuje: tynk gipsowy, wylewkę podłogową, instalację pod urządzenia wodno-kanalizacyjne, instalację pod urzadzenia grzewcze, instalację elektryczną, okna, parapety wewnętrzne.
Autorem artykułu jest: Gama-m