Sensownie, na każdy temat

Liposukcja – zapomnij o fałdkach

Jednym z najczęstszych zabiegów, które ostatnim czasy wykonuje się w naszym kraju jest odsysanie tłuszczu metodą, która od niepamiętnych czasów określana jest mianem liposukcja. Przybyła ona do nas z zachodu, ale od razu wniosła nadzieję do życia osób, które nie mogły poradzić sobie z nadmierną otyłością.

Zwykle przebiega ona dość sprawnie i szybko, jednak wiąże się ona z długim okresem powrotu do pełni sił, ponieważ jest bardzo radykalnym wtargnięciem w nasz organizm. Przede wszystkim należy pamiętać, że niezwykle ważna jest wstępna konsultacja, która pozwala określić jak wykonany zostanie zabieg.

Wstępna konsultacja pozwala określi, czy zabieg jest w stanie faktycznie poprawić nasz wygląd i czy możemy podjąć się tej operacji. Chirurg zwykle bardzo szczegółowo określa nasz stan zdrowia, będzie oglądał tę cześć ciała, która wymaga poddania odsysaniu tkanki tłuszczowej, a także oceni elastyczność naszej skóry. Szczególna to ostatnie jest niezwykle ważne dla nas, ponieważ decyduje o tym, czy będzie mogli w krótkim czasie powrócić do zdrowia. Warto w trakcie tego pierwsza spotkania z lekarzem zapytać go o wszystkie szczególny, ponieważ tylko w ten sposób uzyskamy jakieś informacje na ten temat. Niestety jak każda operacja liposukcja wiąże się z podjęciem pewnego ryzyka, jednak powikłania zdarzają się bardzo rzadko. Do tego niezwykle ważne jest, aby nie podejmować się liposukcji na kilku częściach ciała, warto sprawdzić jak nas organizm zachowa się po wykonaniu zabiegu na jednej partii ciała.

Nielicznie wiedzą, że zabieg ten wiąże się  z tym, że zostanie po nich niewielka ranka, która przekształci się w bardzo małą bliznę o wielkości do trzech milimetrów. Niestety, chirurg nie będzie w stanie zagwarantować, że na naszej skórze nie pojawią się pewne nierówności, ale bardzo popularne są operacje korygujące pierwszy zabieg.