Sensownie, na każdy temat

Inteligentny dom

inteligentny domPraktycznie każda rzecz zwłaszcza taka, którą możemy dla siebie i swojej wygody wykorzystać budzi w wielu mieszane uczucia i emocje, które sprawiają, że jedni zachwalają ile się tylko da, a inni krytykują. Nic nie ma w tym dziwnego, ale czasami jednak wypowiadamy się zwłaszcza negatywnie, wtedy, gdy nie wiemy dokładnie jakie coś jest lub jak działa, co tylko sprawia, że niepotrzebnie zniechęcamy innych do nowoczesnych rozwiązań.

Przykładowo system, który może sprawić, że to właśnie nasz dom stanie się domem, który z powodzeniem określimy mianem: inteligentny dom budzić może wiele skrajnych emocji, bo takie nowoczesne rozwiązanie ma swoich zwolenników, jak i zagorzałych przeciwników. Najważniejsze to, aby nie zabierać głosu czy nie formułować zarówno negatywnych, jak i bardzo pochlebnych opinii o czymś czego absolutnie nie znamy, nie wiemy, jak działa i nie widzieliśmy tego na własne oczy. Jednak najczęściej dochodzimy do niesłusznego wniosku, że skoro coś jest zautomatyzowane na tyle, że może nam zamykać okna, otwierać bramę czy drzwi, a nawet zrobić za nas zakupy przez Internet i wiadomością głosową lub tekstową poinformuje nas o przyjeździe kuriera z oczekiwaną przesyłką to jest to złe i na pewno często się psuje itd. Jeżeli zdecydujemy się jednak na to i zrobić zechcemy tak, aby nasz inteligentny dom sprawnie funkcjonował i bardziej pomagał niż przeszkadzał to musimy dać mu szansę i poznać wcześniej pełnię jego możliwości w tym celu, abyśmy umieli je odpowiednio dla siebie wykorzystać i to zarówno wtedy, gdy jesteśmy w domu, jak i podczas wakacyjnego wyjazdu, weekendowej delegacji czy nawet codziennych kilku godzin nieobecności. Wszystkie najpotrzebniejsze informacje i dane na pewno uzyskamy u producenta czy sprzedawcy, który powinien nam pomóc dobrać taki system, który nie tylko będzie współpracował z każdym rodzajem instalacji w naszym domu, ale też da nam możliwość lub pokaże, który z dostępnych na rynku systemów jest dla nas najlepszy. Przecież nie każdy zainteresowany, który chce u siebie stworzyć swój własny inteligentny dom musi chcieć najnowocześniejszy i najnowszy na rynku dostępny system, bo może nam wystarczyć ten z wcześniejszego sezonu, gdzie jest te kilka opcji mniej, ale nie są nam one po prostu potrzebne.

Nowością jest to, że najnowsze systemy wkładamy w miejsce pod gniazdko i rozmieszczamy inne elementy dyskretnie po całym domu wszędzie tam, gdzie są potrzebne i zadbają też o nasze bezpieczeństwo i sprawne działanie całości np. czujniki temperatury czy ruchu, a nie musimy po domu rozciągać kilkunastu metrów kabli, co wcześniej mogło być dość kłopotliwe.