Sensownie, na każdy temat

Deska kompozytowa

deska kompozytowaWielu z nas nie raz zastanawiało się jak ozdobić nasz taras. Sprawa jest niezwykle skomplikowana, jednak dzięki licznym poradnikom jesteśmy w stanie ustalić, jaki rodzaj drewna byłby najlepszy. Wśród gatunków szczególnie polecany przez naszych klientów są miedzy innymi deski sosnowe oraz świerkowe, jednak tutaj trzeba wyraźnie zaznaczyć, że taki rodzaj drewna wymaga szczególnej dbałości, a także nie daje nam gwarancji, że będzie wytrzymały przez długi czas. Do tego dobrym choć nie tanim rozwiązaniem jest także zastosowanie desek dębowych.

Kolejną dobrą propozycją jest także deska z drewna egzotycznego najlepiej będzie jeśli wybierzemy tek, bangkirai oraz massaranduba. Te gatunki drewna cechują się wyjątkowymi właściwościami. Do tego bardzo dobrym rozwiązaniem jest także to, aby wybrać deskę tarasową ryflowaną, ponieważ gwarantuje nam bardzo wysoką jakość, a także pozwala nam na postawienie na tarasie nawet trochę cięższych mebli. Nie będzie obawy, że coś się uszkodzi czy zepsuje. Podajemy także kilka wskazówek dotyczących deski tarasowej. Jak wiadomo gatunki pochodzące z innych krajów są bardzo trwałe, to znaczy nie szkodzi im ścieranie czy zarysowania. Jest ono także odporne na wilgoć, jednak podstawą jest to, aby woda na naszym tarasie nie stałą. Do tego powinniśmy pamiętać, że drewno takie jak sosna czy świerk powinno być odpowiednio zaimpregnowane. Sprawą niezwykle ważną jest to, aby deska kompozytowa, którą użyjemy była odpowiedniej grubości to znaczy co najmniej dwa centymetry. Warto wspomnieć, że ryfle czyli żłobki na deskach pozwalają być uniknąć poślizgnięcia. Do tego zabezpieczają naszą deskę przed nagromadzeniem się na niej wody. To bardzo ważne, aby chronić nasze drewno przed wilgocią.

Sprawą najważniejszą jest to, aby wybrać odpowiednie deski tarasowe, które będą służyły nam długi czas. To niezwykle ważne, ponieważ jeśli nie zadbamy o jakość podłoża wcześniej, na pewno będziemy musieli pomyśleć o tym, aby zakupić odpowiednia ilość zapasowego drewna, które przyda nam się do napraw.