Sensownie, na każdy temat

Blogi – nowe media

Wśród mediów bardzo popularnych w dzisiejszych czasach z pewnością należy wymienić Internet. Jego kariera była z góry pewna, ponieważ to jeden z nielicznych platform, która oferują każdemu możliwość uczestniczenia w szeregu działań. Strona zapewnia niespotykaną dotąd możliwość interakcji, aktywizuje każdego użytkownika do działania, co jest niezwykle pozytywnym zjawiskiem, ponieważ jest odzwierciedleniem demokratycznej idei wolności słowa. Oczywiście, niesie to ze sobą sporo niebezpieczeństwa, ponieważ często doprowadza do sytuacji, w której ta wolność jest wykorzystywana w złych celach.

Oczywiście Internet też nie jest miejscem, w którym każda strona jest publiczna. Tak naprawdę większości ludzi nigdy nie dotrze na naszą stronę, a to z powodu mnogości podobnych stron w sieci. Tak więc, jeśli na naszym prywatnym blogu zaczniemy wyrażać jakieś radyklane, krzywdzące innych ludzi sądy, małe są szanse, że zostanie to zauważone. Jedynie najbliższe osoby, które wiedzą o naszej stronie, mogą te informacje przeczytać, ale jeśli prowadzimy blog anonimowo, w praktyce niewiele osób ma dostęp do tej strony. I w tym miejscu, można się zastanowić, czy prowadzenie takiej strony na sens. Jak się okazuje blog internetowy nie różni się zbyt wiele od tradycyjnego pamiętnika. W Internecie często tworzą się grupy osób, które chcą wspólnie propagować jakieś poglądy i też tworzą bardzo rozbudowane, złożone społeczności. Dużym niebezpieczeństwem są zorganizowane grupy przestępcze w Internecie, która tworzą na przykład pedofile, którzy wymieniają się informacji i wspólnie się wspierają.

Trudno z nimi walczyć, ponieważ zwykle są to osoby ze wszystkich stron świata. Trudno także określić, kim są ofiary ich działań, ponieważ mogą to być osoby z każdego zakątka świata. Właściwie do poszkodowanego dziecka nie mamy możliwości dotrzeć. Często nie ma też szans na złapanie takiej szajki, ponieważ posiada ona strony internetowe na zagranicznych serwerach, do których dostęp jest bardzo utrudniony.