Sensownie, na każdy temat

Blog – coś dla każdego

Wszystkim naszym czytelnikom polecamy bardzo ciekawe zbiory wtyczek na bloga wordpress, które sprawią, że nasz blog będzie wyglądał pięknie, co przyciągnie większą ilość użytkowników, a także aktywnych czytelników, którzy będą z przyjemnością surfować po naszej stronie. Trzeba podkreślić, że są to strony zagraniczne, a więc od ich obsługi wymagana jest znajomość języka angielskiego. Jednak podstawy wystarczą, że umiejętnie zainstalować nową templatkę na naszym blogu i cieszyć się ładniejszym wyglądem naszego bloga. Naprawdę warto tam zajrzeć, ponieważ zawierają świetne projekty, które warto zastosować na naszej stronie.
I tak pierwszą stroną wartą polecania jest Daily Blog Tips, świetna strona z całą masą fajnych projektów, kolejną jest premium themes. Równie ciekawa jest także strona template monster. Tak więc wśród blogów, które oferują dobre i skuteczne rozwiązania graficzne znajdziemy pokaźną liczbę ciekawych stron. To jak wygląda nasz blog, to bardzo ważne zarówno dla użytkownika jak i autora naszych publikacji. Dlatego powinniśmy szczególną uwagę przyłożyć do wyglądu naszej strony. Powinna ona posiadać grafikę dostosowaną do treści, która pojawia się na naszym blogu. Można postawić na oryginalność i zaskoczenie, jednak wyczucie jak powinna wyglądać strona o danej tematyce jest niezwykle ważne.
Naczelną zasadą jest to, że należy ograniczyć liczbę szczegółów, elementów, które odciągają czytelnika od głównej treści. Przede wszystkim ograniczenie wszelkiego rodzaju  elementów, które niepotrzebnie zaśmiecają blog jest niezwykle ważną zmianą. Najlepiej ograniczyć naszą stronę do tekstu głównego i jednej kolumny bocznej. Ważna jest także wielkość czcionki, która powinna być jak największa, żeby czytelnikom dobrze się korzystało ze strony. Obecnie ludzie coraz częściej rezygnują  z czytania dłuższych tekstów, dlatego warto postawić na przyciągającą wzrok warstwę wizualną, która z pewnością poprawi funkcjonalność strony w oczach naszych czytelników.