Sensownie, na każdy temat

Bezdech

Od pewnego czasu zauważyłem u siebie niepokojącą dolegliwość, która utrudnia im normalne funkcjonowanie zarówno w nocy jak i w dzień. Wszystko zaczęło się w momencie, kiedy stwierdziłem, że bardzo często budzę się w nocy, a zasypianie po takich wybudzenia sprawia mi dodatkowy problem.

Takie trudne bezsenne noce nie pozwalają mi odnaleźć się w normalnej rzeczywistości, ponieważ często brakuje mi sił, żeby zająć się obowiązkami czy pracą. Ostatnio nawet zasnąłem w autobusie, który wywiózł mnie na drugi koniec miasta. Ponieważ jestem studentem, mieszkam w akademiku, mój kolega w bardzo radykalny sposób pokazuje mi, że moje chrapanie nie pozwala mu spać. Wiem oczywiście, że jestem osobą młodą, a bezdech jest chorobą która dotyka głównie osoby starsze. Jednak przyczynę tych dolegliwości szukam w mojej nadwadze. Moja waga w stosunku do wzrostu jest przekroczona o 20 kilogramów. To skutecznie wprowadza mnie w zły nastrój.

Od dziecka walczę z otyłością, która jest w mojej rodzinie przekazywana z pokolenia na pokolenie. Próbowałem już wielokrotnie pozbyć się zbędnych kilogramów, jednak są to działania na marne. Bieganie, siłownia, jazda na rowerze czy nartach nie przyniosły oczekiwanych skutków. Nic tu nie pomoże również odpowiednia dieta. Chciałabym w najbliższym czasie udać się do specjalisty, od którego uzyskać specjalne urządzanie, dzięki któremu będzie można zbadać ilość tlenu w mojej krwi w trakcie snu. Wiem, ze w większych miastach istnieje wiele gabinetów, które zajmują się wyłącznie leczeniem tej dolegliwości, zaburzeń snu.

Moje życie dotychczas było uzależnione od snu, który w znaczący sposób decydował o mojej kondycji i nastroju w ciągu dnia, a ponieważ było go mało nie mogłem dogonić moich rówieśników, którzy wykazywali się wielką aktywnością. Informację o możliwości zbadania się pod katem występowania bezdechu uzyskałem w Internetu, dzięki temu, że wpisałem frazę bezdech Kraków natrafiłem na mnóstwo ciekawych, specjalistyczny stron zawierających podstawowe informacje na temat tej choroby.  Nie od dziś wiem, że to problem ogromnej większości mężczyzn w tym kraju, który skutecznie on życie.